Erektilná porucha – látky ktoré pomáhajú

Aj keď existujú desiatky rôznych tabletiek na poruchy erekcie, v skutočnosti poznáme len niekoľko látok, ktoré sa na túto poruchu určené. Aké to sú a ako fungujú? Poďme sa pozrieť na tri z nich, ktoré nájdete v naozaj drvivej väčšine týchto liekov. Navyše si každá z týchto látok, drží isté prvenstvo „ vo svojom obore“.
Svalnatý muž v spodnej bielizni otočený chrbtom.jpg

  1. Najmladšia no účinná

Začneme s najmladšou látkou, ktorá sa v tejto oblasti používa. Avanafil bol pri jeho vzniku, respektíve uvedeniu na trh, považovaný za akúsi malú revolúciu. Prečo? Pretože dovtedy existovali len látky, ktoré boli používané veľmi dlhú dobu a nič nové neprichádzalo. Avanafil bol teda akousi nádejou pre všetkých pánov, ktorým dovtedy existujúce tabletky na erekciu nepostačovali. Avanafil patrí do skupiny inhibítorov fosfodiestefázy typu 5. Táto látka pôsobí na vyplavovanie, respektíve zvýšenie hladiny oxidu dusnatého v organizme, ktorý je hlavným predpokladom na dosiahnutie erekcie. Túto látku nájdete napríklad v lieku Sepdra. Cena Spedry 200 mg Lacné generiká je pritom najnižšia spomedzi všetkých podobných tabletiek.

  1. Najstaršia a najznámejšia

Medzi najstaršie látky, ktoré pánom v tomto smere pomáhajú už naozaj veľmi dlhé roky, je Sildenafil. Túto látku nájdete vo Viagre. Podobne ako predošlá spomínaná látka, patrí do rovnakej skupiny liečiv. Sildenafil však vplýva najmä na prekrvenie penisu a všetkých orgánov, ktoré sú potrebné k dosiahnutiu erekcie.Muž sediaci za mikroskopom.jpg

  1. Prvý konkurent Viagry

Ako ste už pravdepodobne pochopili, modrá tabletka sa na trhu s liekmi na problémy s erekciou objavila ako prvá. Je logické, že vysoký záujem zákazníkov o tento malý zázrak, vzbudil pozornosť konkurencie. Len o krátku dobu neskôr, preto na trh prišiel ďalší liek, respektíve účinná látka, a to Tadalafil. Jeho účinky sú veľmi podobné, respektíve takmer rovnaké. Na základe Tadalafilu funguje ďalší známy liek na erektilnú dysfunkciu, a to Cialis.