Kedy sa oplatia hliníkové okná?

Okná sú nielen dizajnovým, ale hlavne funkčným doplnkom bývania. Prinášajú do našich priestorov denné svetlo a možnosť nadýchať sa čerstvého vzduchu, no takisto poskytujú potrebnú izoláciu napr. pred rušivým hlukom z vonku. Kvalitné zvukovoizolačné vlastnosti poskytujú najmä hlinikove okna. A to je v podstate len jeden z ich špecifických a zároveň oceniteľných parametrov. Sú takisto atraktívnym dizajnovým riešením s dlhou životnosťou a kvalitnou odolnosťou. Slabšiu stránku v minulosti predstavovali ich tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré sú ale v súčasnosti na vyššej úrovni vďaka využitiu relevantných technológií, ktoré tento nedostatok vylepšujú.

okná, stôl a stoličky

Samozrejme aj v tomto prípade platí, že koľko ľudí, toľko chutí a každý z nás možno v prípade okien hľadá a takisto očakáva niečo iné. Ak si zoberieme klasickú modelovú situáciu, v ktorej hľadáte bežné okná s automaticky dobrými izolačným vlastnosťami, čo predstavujú nenáročnú údržby a hlavne nižšie finančné náklady, potom sa asi môžete zaradiť k veľkému počtu tých, ktorých potešia okná z plastu. Hliníkové prevedenie predstavuje trochu odlišnú kategóriu požiadaviek a záujemcov.

notebook, káva

Pokiaľ si dávate vo vyššej miere záležať na špičkových dizajnových kvalitách a atraktívnejšom prevedení, v takej situácii je dôvod orientovať sa práve na hliníkové rámy. Tie predstavujú univerzálnosť a tiež možnosť širšieho výberu z hľadiska svojho špecifického prevedenia.

https://youtu.be/_ozVuKgBr-o

Hliník je hmotnostne ľahší materiál, ale predstavuje stabilnosť a dobrú nosnosť, čo má za výsledok fakt, že takéto rámy dokážu uniesť aj rozmerovo veľké sklá.

  • Forma takýchto rámov však dokáže byť tenká a veľmi elegantná. Finálnym riešením tak vedia byť štýlové okná, čo nechávajú vyniknúť hlavne obrovským sklám, pričom samotná hliníková konštrukcia je štíhla, estetická a pýta zaberá len malú časť priestoru.