Ochrana proti slnku alebo módny doplnok?

Dôležitosť ochrany hlavy a tváre pred nebezpečným slnečným žiarením a vznikom úpalu je nevyhnutná najmä v letných mesiacoch. Netreba však na ňu zabúdať ani inokedy počas roka, kedy viete, že budete na slnku vystavený dlhšie. Skvele vám na tento účel poslúži šiltovka, ktorú využijete na dovolenke pri mori, na turistike v horách, ale rovnako aj pri športovaní vonku či na dlhšej prechádzke. Najviac ohrozenými sú hlavne menšie deti, ktoré bežne šantia v lete dlho po vonku, pričom slnečné lúče im neustále pečú na hlavu. Vrátane ochrany pred úpalom je šiltovka ideálne riešenie aj vtedy, keď nemáte k dispozícií slnečné okuliare a potrebujete získať ochranu pre vaše oči, aby vám slnko do nich nesvietilo a vy ste lepšie videli. Tienenie do tváre vám taktiež pomôže aj v prípade, že ste si zabudli na pleť naniesť krém s ochranným faktorom. Vrátane týchto užitočných vlastností a v boji proti slnku, sa dnes šiltovka väčšinou v spoločnosti nosí ako módny doplnok.

pánska šiltovka

Aj napriek tomu, že sa šiltovky asociujú skôr s mužmi, čoraz častejšie ich vídame aj na ženách. Či už chodíte v šiltovke behať, na cyklistiku alebo na korčule, mnoho ľudí ju nosí aj bežne do mesta, keď slnko nesvieti. Rôzne tvary, prevedenia, strihy a farebné možnosti s rozličnou potlačou zo šiltoviek urobili zaujímavý módny doplnok, ktorý dokáže z vášho nevšedného outfitu premeniť obyčajné kúsky a ozvláštniť ich štýlovým detailom vo forme šiltovky.

športová šiltovka

Vyjadriť ňou viete taktiež podporu vášmu obľúbenému športovému tímu či milovanému hudobníkovi, komiksovej či filmovej postavičke alebo si zakúpiť šiltovku od vašej najobľúbenejšej módnej značky. Ženy ju zase ocenia najmä v prípadoch, kedy nestíhali vymýšľať účes, nemajú práve čerstvo umyté vlasy alebo jednoducho chcú taktiež len svojmu outfitu dodať zaujímavý doplnok. Pokiaľ teda žiadnu šiltovku ešte nevlastníte, určite by ste to mali napraviť, pretože výber na trhu je naozaj nekonečný a pre každého sa v ňom nájde to pravé.