Prečo majú mnohé diéty len krátkodobý efekt a prečo ich nakoniec vzdáme


Čo si vlastne predstaviť konkrétne pod pojmom efektívne chudnutie a prečo mnohí tento trend a v niektorých prípadoch odporúčaný zdravotný postup nasledujú?

salát

Efektívne chudnutie je vlastne pravidelné dodržiavanie pozmenených návykov týkajúcich sa stravy a životného štýlu. Životného štýlu v zmysle, kedy voľný čas venujeme pohybu či športovej aktivite, čo je vlastne už dlhoročná overená zbraň voči ukladaniu tukov. Pozornosť ale treba venovať samozrejme i určitej stanovej diéte. A zrejme aj sami viete, že s odporúčanými diétami sa s príchodom internetu a internetových článkov priam roztrhlo vrece a je ich na výber už skutočne dosť, pričom si v nejednom prípade vzájomne odporujú. Myslím si tak a som vlastne presvedčený, že každá „odporúčaná“ diéta nemusí pôsobiť na každého človeka rovnako, respektíve nemusí priniesť očakávaný výsledok, skôr zbytočne vyhodené peniaze, premáhanie sa do jedla, ktoré nám nechutí a nakoniec sklamanie. Ale samozrejme niekomu skutočne zapasovať môže a takisto priniesť efektívne výsledky.

Nie sme totiž všetci rovnakí!
Ani naše rozdielne chute nie sú náhodné, všetko to má svoj význam. Potraviny, ktoré robia dobre či chutia jednému, môžu škodiť a nechutiť druhému.
Takisto sa vám určite stáva, že z času na čas vám zrazu príde na chuť iba konkrétne jedlo či konkrétna potravina. To vám telo signalizuje, že táto potravina obsahuje látky, ktoré vám chýbajú a ktorých príjem ste dlhšie zanedbávali. Preto si myslím, že staviť kartu na diétu odkazujúcu iba na jeden štýl potravy je s rozporom ľudskosti a nášho organizmu. Chuť je vlastne vrodená intuícia, aká nám má pomáhať zostať zdravými a silnými, pričom naša strava by mala byť čo najpestrejšia, aby sme nezanedbávali látky potrebné ku kvalite nášho zdravia.

špíz

Pochopiteľne, ak tých kíl máme viac či len chceme zhodiť pár kíl na našu pôvodnú váhu, v oboch prípadoch na pokuse schudnúť vlastne nie je nič zlé. Ale mali by sme schudnúť cestou, ktorá bude skutočne efektívna a to najmä v prípadoch ľudí trpiacich obezitou ale aj tých, u ktorých sa výsledok nedostavuje aj napriek dlhšie trvajúcej a v podstate márnej snahe. V tomto prípade vzniká podozrenie, že váš organizmus jednoducho nedokáže páliť tuky tak efektívne, ako u vašich štíhlych známych a s vysokou pravdepodobnosťou zaberie hlavne sibutramine.