Prečo začať čítať knihy, ak to ešte nerobíte!

Čítanie kníh je činnosťou, ktorá je ešte stále veľmi populárna. Ľudia sa delia na dve hlavné skupiny – tí, ktorí sú nadšenci do čítania a tí, ktorí videli knihu naposledy na prvom stupni ZŠ. Nikdy však nie je neskoro začať a tu je pár dôvodov, prečo by ste tak mali urobiť aj vy.
Zlepšíte si gramatiku– verte, či nie, neustálym čítaním slov, sa jednak veľa nových slov naučíte a jednak si upevníte to, čo už viete, prípadne odstránite chyby, ktoré ste doteraz pri písaní robili.

staré knihy

Rozviniete fantáziu– pri čítaní si človek prirodzene predstavuje každú situáciu. Tým pádom vaše mozgové závity pekne pracujú a neskôr, keď už budete mať niekoľko kníh za sebou, budete mať fantázie na rozdávanie!
Zrelaxujete– po dlhom dni v škole, či práci to naozaj dobre padne. Namiesto toho, aby ste sa prilepili na obrazovku televízie, sadnite si na záhradu s dobrou knihou v ruke a na chvíľu všetko vypnite. Uvidíte ako vaše telo ocení, že ste si dopriali chvíľu pohody v tichosti.

knihovna

Niečo nové sa naučíte– môžete siahnuť aj po knihe, ktorá uvádza skutočné fakty zavedené do príbehu, nemusí ísť nutne o odbornú literatúru. Naučíte sa množstvo nových vecí zábavnou a oddychovou formou.
Pôjdete príkladom– či už svojim deťom, blízkym, alebo kamarátom. Nie je predsa na hanbu vymeniť večer v meste, alebo na diskotéke, za večer s knihou a pohárom vína.

čtení

Budete na seba hrdý– možno to znie ako klišé, ale naozaj môžete byť hrdý na svoju zbierku kníh, ktorá sa bude len rozrastať a na to, koľko kníh ste už prečítali.
Spoznáte nových ľudí– asi sa zdá, že ľudia, ktorí sú večne začítaní akoby nevnímali okoloidúci svet. Aj takíto ľudia však majú dušu a radi sa rozprávajú. Navštívte knižnicu alebo kníhkupectvo a skúste sa niekomu prihovoriť.
Nebudete môcť prestať– závislosti sa síce nepovažujú za veľmi pozitívne, závislosť na knihách je jednou z mála, ktorá pozitívna naozaj je. Ak sa vám čítanie zapáči, garantujem vám, že budete hltať knihu za knihou. A to predsa ide, či nie?