Stavte všetko na sviečky

Používate doma sviečky? Ja ich úplne zbožňujem, pretože vedia dodať môjmu domovu krásnu atmosféru. V dnešnej dobe si už môžete vybrať z rôznych prevedení. Na trhu sú sviečky v rôznych farbách a z rôznou vôňou. Taktiež si viete vybrať aj veľkosť sviečky, ktorá vám najviac vyhovuje.

svíčky

Farba

Ak neviete akú farbu zvoliť najprv si to pokojne premyslite. Najlepšie je sviečky doladiť s celým priestorom. Teda zvoľte farby, ktoré dominujú v miestnosti. Na výber sú aj sviečky v rôznych kombináciách farieb. Ak teda neviete zvoliť iba jednu farbu máte možnosť skombinovať aj viacero. Ja osobne obľubujem na sviečkach červenú výraznú farbu. Prečo? Práve preto, že dodá miestnosti energiu a nabije ňou celý priestor. Táto farba pre mňa znázorňuje silu a sebavedomie. Ak ste však jemnejší a pokojnejší typ zvoľte pastelové odtiene.

Vôňa

Prechádzame na podstatnú časť pri výbere sviečky akou je vôňa. Je to jeden z hlavných dôvodov prečo si sviečky kupujeme. Vedia nenásilne osviežiť celý náš domov. Na rozdiel od rôznych osviežovačov, ktoré sú priveľmi silné a neprirodzené. Vôňa sviečky je veľmi prirodzená. Na výber sú výrazne ale aj jemné vône sviečok. Je už len na vás čo preferujete. Krásna je aj vôňa medu, čokolády, škorice či vanilky. Ak však obľubujete kvetinové vône určite si je aj tu z čoho vyberať.

velké svíčky

Veľkosť

Nemenej dôležitou vlastnosťou sviečky je práve jej veľkosť. Môže zvoliť zopár veľkých sviečok alebo práve naopak veľa malých. Osobne sa mi páči ak je pokope veľmi veľa malých sviečok. Tento typ sa hodí na naladenie romantickej atmosféry. Tu už nezohráva veľkú rolu ich vôňa. Ide skôr o celkový dojem a svetlo. Ak volíte väčšiu veľkosť sviečok tu už postačí ak ich bude iba zopár. O to viac ak ide o výrazne typy sviečok.
Nie každý z nás obľubuje sviečky, avšak mal by im dať aspoň šancu a vyskúšať ich. Nikdy neviete o čo prichádzate kým to neskúsite!