Virtuálne sídlo firmy

V dnešnej dobe existuje veľa ľudí, ktorý sa rozhodli ísť práve cestou podnikania a vedenia vlastnej firmy či podniku. Každý si pod pojmom firma predstaví sídlo vo vysokej budove s luxusným zariadením, no nie vždy je to presne takto. Existuje aj virtuálne sídlo, ktoré so sebou prináša množstvo výhod. Stretli ste sa s týmto pojmom prvýkrát? Nevadí, v článku vám vysvetlíme čo to znamená, a priblížime vám sídlo firmy.

stiahnuť

Ak si zakladáte firmu, jednou z dôležitých vecí je uviesť aj jej sídlo, teda kde bude firma umiestená. Môžete uviesť váš dom či byt, no môžete využiť aj špeciálnu službu pre firmy, ktorou je práve virtuálne sídlo. Znamená to, že firma na danom mieste nebude doslova sídliť, no toto sídlo bude zapísané v Obchodnom registri. Medzi veľké výhody, ktoré patria k virtuálnemu sídlu je určite oddelenie práce od súkromia. Ak nechcete, aby bol váš rodinný dom miestom, kde bude chodiť napríklad pošta pre firmu, či rôzne firemné kontroly, je to pre vás skvelá možnosť. Ak ste zatiaľ iba začínajúci podnikateľ, ktorý nechce utrácať veľké peniaze za nájom v nejakých priestoroch, aj vy si môžete zvoliť virtuálne sídlo. Taktiež túto možnosť využívajú i skúsení podnikatelia s rozbehnutými firmami, nakoľko v nich netrávia veľa času a je zbytočné platiť za kancelárie.

Veľmi obľúbeným je vybrať si virtuálne sídlo v hlavnom meste daného štátu, ktoré dodá firme lepší výzor a budete mať menej daňových či finančných kontrol.

virtualne-sidlo-firmy-ba-defd9e2e5dfd1ec5264be7383513c3fd

Pýtate sa koľko takéto sídlo stojí? Náklady sú minimálne, pretože v Bratislave stojí virtuálne sídlo firmy približne 17€ mesačne s ročnou viazanosťou. Ak si zvolíte dvojročnú viazanosť, nájom sa znižuje na asi 12 eur. Ak neplánujete mať sídlo v Bratislave, napríklad v Púchove stojí sídlo s ročnou viazanosťou 12 eur a s dvojročnou 9eur na mesiac.

Virtuálne sídlo ponúka veľa výhod, a preto by ste sa mali nad jeho prenájmom zamyslieť, ak vám to podmienky umožňujú.