Vysnívaný tieň

Ľudia sa už oddávna radi skrývali pred slnko v tieni a hľadali tam slastný tieň. Neraz si aj niekto v tieni zdriemne a strávi príjemné chvíle oddychu a siesty. Ľudia v krajinách, kde sú veľké teploty a horúčavy, možno nie len v lete, ale po väčšinu roka, vedia veľmi dobre, čo taký tieň znamená a majú všetko, čo im ho pomôže čo najviac vytvoriť. Úplne bežné je tienenie pomocou rôznych roliet a žaluzí, ktoré si pohodlne stiahnete, aby slnko neprenikalo dovnútra. No podobné žalúzia nielen zabránia teplu, no aj zoberú všetko svetlo a vzduch.

tienenie v lete

Moderná doba však prináša moderné riešenia a jedným z nich sú aj efektívne screenové rolety na terasu, balkón alebo jednoducho do preskleného priestoru. Moderné riešenia prinášajú moderným ľuďom komfort, ktorý tak hľadajú. Stačí rolety pohodlne ovládaním stiahnuť alebo vytiahnuť a oni už urobia všetko, čo majú, teda vytvoria pohodlný tieň.

Čo je veľkou výhodou je, samozrejme, že UV žiarenie i teplo sa zachytáva, ale svetlo a vzduch prenikajú ďalej. Môžete si zvoliť typ rolety, ktorá viac alebo menej prepúšťa svetlo a dokonca sa dá zariadiť aj to, že vám dovnútra cez roletu nebude vidno, a to aj keď budete mať zažnuté svetlo, napríklad na balkóne. Veru, výborné riešenie pre mnohé domácnosti, rodinné domy, ktoré majú terasu, altánok či posedenie, ktoré by ste chceli používať o niečo viacej, ako len pár hodín večer.

presklené priestory

Vytvoriť si tienenie je patent založený už na dávnych skúsenostiach našich predkov, no vylepšení modernými riešeniami a komfortom pri užívaní. Mnohé realizácie roliet svedčia o tom, že rolety sú stále výborným riešením, ako si zatieniť potrebný priestor a mať chládok, keď je slnko naozaj veľmi silné a dáva zabrať každému, kto sa naň postaví na dlhší čas. Deti sa tak budú môcť hrať aj vonku v tieni, ktorý si takto necháte vytvoriť.