Zútulnite si domov netradičným osvetlením LED pásikmi

Po niekoľkých rokoch bývania v jednom priestore a s rovnakým zariadením ako keď ste sa nasťahovali človeka prepadne chuť niečo vylepšovať, meniť a dopĺňať. A tak začíname premýšľať, čo by sa s tým dalo urobiť. Možno nemusíte hneď vymieňať celé zariadenie, ale niekedy stačí len malá zmena, napríklad pridať osvetlenie na miesta, kde vám to doteraz ani na um nezišlo. A práve na to sú na trhu v ponuke LED pásiky.

led pásik

LED svetielka patria v súčasnosti medzi popredné ťahúne v osvetľovacej technike, pretože sú variabilné, kvalitné, majú všestranné využitie, a to aj na miestach, kde sa tradičné svietidlá umiestniť nedajú. Poslúžia preto ako dekoračný prvok, no je možné ich využívať aj ako hlavný zdroj osvetlenia. Fantasticky dokáže zmeniť priestor a náladu v ňom, ak ho umiestnite pod poličky, okolo zrkadla či pod garniže na záclony, a ak ešte k tomu využijete farebný variant, premena je dokonalá. Pokojne ich môžete nainštalovať do skrine a tiež pod kuchynskú linku alebo zakomponovať do sadrokartónového podhľadu, kde budú nenápadne ukryté, ale efekt bude nad očakávanie. Pri ich inštalácii môžete využiť svoju fantáziu a odviazať sa.

Každý z LED svietidiel je možné ovládať diaľkovým ovládačom, zapnúť aj vypnúť a tiež zmeniť intenzitu a farebné odtiene osvetlenia podľa momentálnej nálady. Vybrať si môžete led pásik z viacerých kategórií podľa typu SMD diód, ale aj podľa farebnosti, 12V alebo 24V. Biela farba je základný odtieň, ale aj ona je rozdelená do troch typov: neutrálna, studená a teplá biela. Na to, aby ste mohli využívať všetky tri odtiene, si musíte zaobstarať kategóriu Dual-White, čo znamená, že prostredníctvom ovládača si jednoducho zvolíte a plynulo prejdete od neutrálnej cez teplú až po studenú bielu farbu. RGB a RGB-W pásiky sú výbornou voľbou v prípade, že chcete do svojho interiéru vniesť farby, tieto pásiky vám umožnia namixovať si ich s možnosťou rôznych efektov a plynulých prechodov.

farebné svetlá, ruka

Pásiky sa inštalujú veľmi jednoducho práve vďaka obojstrannej lepiacej páske, ktorá je umiestnená na ich zadnej strane a dovoľuje umiestniť ich aj na inak nedostupné miesta. Svoj domov tak oživíte originálnym spôsobom.