Bezpečnostné sklo ako základ moderných prvkov bývania

Sklo sa v súčasnosti teší širokému využitiu z hľadiska nových interiérových ako aj exteriérových prvkov. V takýchto prípadoch je ale súčasťou týchto riešení tvrdené bezpečnostné sklo, čo je priam neodmysliteľnou výhodou pre elegantné a zároveň funkčné bytové prvky napríklad vo forme sklenených posuvných dverí. Tieto pravidlá v zásade bezpečnosti, funkčnosti a zároveň požadovanej elegancie sklenených súčastí predstavujú aj sklenené dvere posuvné LMmont.Sklo položené na dreve.jpg
Základom je tvrdené sklo odolné voči mechanickému ale aj tepelnému poškodeniu. Z hľadiska odolnosti a bezpečia je až niekoľkonásobne spoľahlivejšie než bežné sklo, ktoré sa s týmto procesom tvrdenia nestretlo. So špeciálne upraveným bezpečnostným sklom sa v prípade interiérov stretávame najčastejšie vo forme sklenených dverí či nábytku. Ide o podobný alebo vlastne totožný princíp vybavenia ako v situácii autobusových zastávok či signalizačných panelov, čiže dôležitých mestských prvkov určených k pravidelnému bezpečnému používaniu pre verejnosť.
Prvky v podobe sklenených stien alebo posuvných sklenených dverí bolo vidieť v obchodoch, komerčných priestoroch a kanceláriách, pričom budili luxus a estetickú stránku už na prvý pohľad. V súčasnosti sa ale najmä forma sklenených posuvných dverí začína tešiť popularite tiež v bežných domácnostiach, respektíve v rodinných interiéroch. Takáto obľuba a široké využitie má hneď niekoľko dôvodov.Otvorené dvere dokorán, oheň.jpg
Sklo ako materiál je neuveriteľne estetické, z hľadiska dizajnu prispôsobivé a len ťažko by sme hľadali prvok, ktorý by ho v elegancii a šarme predbehol. To ale nie je jediná pozitívna stránka.
Sklo zároveň poskytuje kvalitný a potrebný prísun svetla do interiérov
Jednou z prioritných vlastností tohto materiálu je schopnosť prepúšťať svetlo. Túto vlastnosť oceníme v prípade, kedy sa pri umiestňovaní dverí vyhneme vzniku tmavých miest, dusnej atmosféry či zhoršenej viditeľnosti. Problém s prístupom svetla je v tomto prípade dokonale vyriešený, rovnako ako odvzdušnenie priestoru a optické zväčšenie priestoru.