“Shoppingovanie” bez okrádania

Stalo sa vám niekedy, že ste si len tak surfovali po internete a naskočila vám zaujímavá reklama ? Či už to bolo na nejakej sociálnej sieti alebo v prehliadači, jednoducho ste na to klikli lebo sa vám na reklamnom obrázku zapáčilo nejaké oblečenie, nábytok, doplnky a rôzne veci potrebné do vášho každodenného života.
Zlákala vás aj priateľská cena a vďaka tomu ste sa rozhodli si danú vec kúpiť. Dostávame sa k hlavnej pointe a to je práve kupovanie cez internet.
Ďalej to prebieha tak, že si kliknete na položku zaplatiť platobnou kartou. Pýta vás to vaše číslo karty a vy ho zadáte s obrovskou radosťou, že vám čochvíľa dorazí váš tovar. Čakáte dni, týždne a už aj mesiace. Tovar nikde a peniaze minuté.
Ako sa týmto nepríjemnostiam vyhnúť ?kreditní karta.jpg
Tipy na bezpečné online nakupovanie
počítačová kriminalita číslo jedna bola v roku 2017 spätá s online nakupovaním : nezaplatenie alebo nedodanie zakúpeného tovaru. Nedávny prieskum sa zaujímal, či ľudia zažili kybernetický útok, ako je malware, podvod s kreditnými kartami alebo ransomware. Výsledok ? 25 percent populácie uviedlo odpoveď áno.
Žiadne obavy. Aj keď to vyznie poplašne, tieto štatistiky by vám nemali prekážať vo vašom obľúbenom nakupovaní.Musíte skrátka použiť zdravý sedliacky rozum a riadiť sa praktickými radami. Hlavné pokyny sú, že ich máte používať a môžete dôverne nakupovať.nakupování.jpg
1.Webové stránky– Výsledky vyhľadávania môžu byť upravené tak, aby vás prilákali najmä keď sa pohybujete okolo niekoľkých prvých odkazových stránok. Keď web poznáte, zjavne dôjde k vyvrcholeniu.
Dajte si pozor na preklepy alebo weby používajúce inú doménu najvyššej úrovne lebo práve tieto sú používané za staré triky. Predaj na týchto stránkach je lákavý, ale oklame vás.
2.Využívajte viac telefón– Platba pomocou smartfónu je v dnešnej dobe celkom bežná a ešte bezpečnejšia ako používanie kreditnej karty. Použitie mobilnej platobnej aplikácieako Apple Pay generuje jednorazový overovací kód pre nákup, ktorý nikto iný nemohol nikdy ukradnúť a použiť. Mnoho aplikácií teraz prijíma platby pomocou služieb Apple Pay a Google Pay.