Dajú sa vysvetliť kryptomeny?

Keď sa ma babka opýtala, čo ja vlastne robím a povedala som jej, že pracujem s kryptomenami, asi mala na chvíľu pocit, že robím niečo s prostitúciou alebo čo. Musela som ju veľmi rýchlo vyviesť z omylu. Keď sa ma však opýtala na to, kde pracujem a aký mám vlastne pracovný čas, zostala som zarazená. Musela som jej povedať, že robím kedy chcem, pretože pracujem z domu. A ona sa vtedy skoro začala prežehnávať, pretože mala stále pocit, že robím niečo, čo by sa robiť nemalo. Bola som nešťastná, no vedela som, že jej to asi nikdy v živote nevysvetlím.
Prečo starší ľudia nerozumejú digitálnym menám?

investice

  1. Pretože nerozumejú ani počítačom, ani technike. Nieto mene, ktorou sa platí na internete. Je veľmi pravdepodobné, že by neverili ani internet bankingu.
  2. Každá práca z domu je pre nich buď podradná, alebo to proste nie je práca. Máš každý deň vstať a ísť do roboty a nie sedieť za počítačom.
  3. A vôbec, čo to vlastne je za prácu, keď neustále sedíš za počítačom? Má to vôbec nejaký hlbší význam?

kryptoměn

A to je len malá zmienka toho, na čo myslia starší ľudia, keď im povieš, čím sa vlastne živíš. Je to skutočne veľmi ťažké a zároveň unavujúce, vysvetliť im to, preto sa o to často ani nikto nepokúša. Niet sa čomu čudovať, prečo by ste sa o to mali snažiť? Ja som to skúšala, ale vzdala som to. Len veľmi ťažko som niečo o bitcoine vysvetlila mojim kamarátom a nieto ešte babke, ktorú zaujímajú len telenovely v televízii. Je to práca, ktorá je náročná, napriek tomu, že sa robí od počítača. Ale to už mnohí ľudia nevidia. Vidia iba to pozlátko a tie výhody, ktoré má práca z domu a práca s počítačom. Nepozrú sa na bolesti chrbta, očí a aj hlavy. Dokonca nevysvetlíte ani to, že kryptomeny sú aj litecoiny, nielen bitcoiny. Tak ako to vysvetliť niekomu staršiemu?