Kvalitné grafitové tepelno-izolačné materiály!

Ak potrebujete zatepliť domácnosť – steny, strop alebo podlahu, určite siahnete po kvalitnom tepelne-izolačnom materiáli. Medzi najčastejšie používaný tepelno- izolačný materiál slúži polystyrén. Tento je charakteristický svojimi dobrými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Na trhu existujú okrem klasického a bežne dostupného bieleho polystyrénu aj takzvaný grafitový polystyrén a jeho cena. Tento druh izolačného materiálu je charakteristický najmä obsahom grafitových častíc, ktoré spôsobujú jeho charakteristické sivasté sfarbenie. Týmto sa najviac odlišuje od klasického bieleho polystyrénu.

zatepleny byt

Tento izolačný materiál na základe svojich vlastností dá použiť najmä zateplenie fasád, ale možno ho použiť aj na zateplenie stropov, šikmých striech, vnútorných stien a taktiež na vonkajšie steny s mechanickou povrchovou úpravou.

Pri jeho aplikácií je dôležitý dodržiavať správny technologický postup, aby nedošlo k poškodeniu izolácie. Dôležité je pri montáži použiť vhodné lepidlá, tmely a peny, aby nedošlo k poškodeniu materiálu! Cena takéhoto typu tepelno-izolačného materiálu závisí od jeho hrúbky (od 20-500 mm), množstvo, miesto použitia a ostatné parametre čiernych grafitových dosiek. Polystyrén tvorený grafitovými časticami predstavuje EPS polystyrén, ktorý sa používa najmä na kontaktné zateplenie fasád nízko-energetických pasívnych domov.

izolacny material na fasade domu

Ak sa chcete dozvedieť viac, poprípade ak máte záujem o aplikáciu grafitového polystyrénu, navštívte náš web, a my vám radi poradíme. Zároveň vám môžeme vypočítať cenovú ponuku! Na našom webe nájdete aj ďalšie ponuky izolačných materiálov – PIR dosky, sklená vlna, minerálna vlna, polystyrén EPS, grafitový EPS a extrudovaný polystyrén XPS. Neváhajte a navštívte náš web, kde sa dozviete viac o týchto produktoch, a zároveň kde vám vieme urobiť cenovú ponuku určenú práve pre vás!