Muži – neverníci

Nikto sa ich tu nesnaží zastávať, ale skúsme sa nad tým naozaj zamyslieť. Sú samotní muži vinní za to, že nedokážu svojho hada udržať v nohaviciach alebo za to môžu všetky ďalšie faktory?

nevěra

„Nikdy nie je na vine len jeden. Vo vzťahu predsa žijú dvaja. Oni najlepšie vedia, čo sa deje,“toto mi zvykla hovorievať moja mamina. Vlastne stále to hovorieva a je to veľká pravda. Rodina, známi, priatelia môžu obviňovať vás alebo vášho partnera, keď sa niečo také stane, ale nikdy nebudú poznať všetky jednotlivé detaily. Tie poznajú len dvaja partneri.

Muži sú spoločnosťou považovaní za horších neverníkov ako ženy. Ale aj ženy vedia byť neverné. No u nich je to mnohokrát ešte horšie. Pretože do nevery pletú aj city, čo sa mužom väčšinou nestane. Tí si chcú len užiť a vrátiť sa naspäť k svojej milujúcej manželke (ktorá už viac nebude milujúcou, keď sa to dozvie).
Aj na základe týchto viet môžeme vidieť, aké rozdiely sú medzi mužmi a ženami. Ženy by sa hneď pre milenca rozvádzali, ale muži to nemajú nikdy v pláne urobiť. Vyhovuje im, že doma je o nich postarané a milenka sa o nich postará v intímnej oblasti. Nič od neho nevyžaduje, iba si s ním užíva pekné chvíle. Také to bolo aj na začiatku vzťahu so ženou. Ale ako prichádzajú problémy, tak sa dvaja od seba vzďaľujú, pretože nie je jednoduché udržiavať svieži vzťah aj po rokoch.

láska

Štatistiky hovoria, že percentuálne je počet neverníkov a neverníc približne rovnaký. Otázkou však ostáva, či sa naozaj všetci v prieskume priznali k pravde. Objektívnu pravdu asi nebudeme poznať nikdy. To by sme sa museli naučiť čítať myšlienky.

Niektoré psychologičky majú aj iné názory na neveru a tvrdia, že nevera je zdravá a vernosť nie je prirodzená pre vzťah dvoch ľudí. Vraj je to potrebné pre zdravé psychické fungovanie mužov. Tvrdí aj, že vernosť nie je dôkaz lásky.