Najväčšie módne prehrešky

Móda je veľmi subjektívna. Nie je len o tom, čo práve odprezentujú najväčší módni návrhári na mólach. Každý z nás má svoj vlastný štýl obliekania, ktorý mu vyhovuje a v ktorom sa cíti príjemne. Existuje však niekoľko pravidiel, ktoré by sa mali dodržiavať a na ktoré by sme si mali dávať pozor, ak sa nechceme na verejnosti zosmiešniť.

přehlídka

Zabudnuté cenovky  –  vždy keď si zaobstaráme nejaký nový kus oblečenia mali by sme si ho dôkladne prezrieť a odstrániť z neho všetky visačky a cenovky. Vyjsť do ulíc z vyčnievajúcou visačkou na kabáte alebo cenovkou na spodku topánok je skutočné módne faux pas.
Vytŕčajúce časti bielizne– časy, kedy boli vytŕčajúce tangá a presvitajúce podprsenky v móde sú už dávno preč. Pri výbere outfitu by sme mali voliť taký top, cez ktorý nám nepretŕčajú ramienka z podprsenky a o vyčnievajúcich nohavičkách ani nehovorím.

Nevhodne zvolená veľkosť– pokiaľ si kúpime šaty alebo nohavice o číslo menšie, ktoré máme vystavené v izbe ako motiváciu dostať sa opäť do formy, je to v poriadku. Ale pri výbere oblečenia na každodenné nosenie by sme mali skutočne kriticky zhodnotiť svoju postavu a nesnažiť sa nasilu napchať do XS, keď sa už pomaly nemôžeme nadýchnuť, len aby sme tie rifle konečne zapli.
Príliš veľa všetkého– ako sa hovorí ,, Všetkého veľa škodí“. Tohto výroku by sme sa špeciálne pri móde mali držať zubami nechtami. Ak na seba nahádžeme všetku bižutériu, ktorú doma máme, skombinujeme priveľa farieb a ešte sa aj vymaľujeme ako klaun, skutočne na nikoho nezapôsobíme. Skôr budeme vyzerať ako chodiaca módna katastrofa. Mali by sme sa držať starých známych zásad – ak si dáme výrazné náušnice, náhrdelník môžeme kľudne vynechať. Takisto aj pri farebných kombináciách by sme nemali kombinovať viac ako tri farby. Aj keď sa v dnešnej dobe medze nekladú, nakoniec sa aj tak vždy táto zásada potvrdí.

modelka

a naopak všetkého primálo– mnoho najmä žien (aj keď sa už čoraz častejšie začínajú v tomto smere prejavovať aj muži) volí outfity, ktoré toho viac odhaľujú než zahaľujú. Pravdepodobne chcú predviesť svoje postavy alebo takýmto spôsobom zaujať okolie. Zaujať zrejme zaujmú avšak opačne než očakávajú. Na verejnosti takéto sporo odeté dámy nepôsobia vôbec príťažlivo, ba skôr vulgárne. A ani ľudia sa pri komunikácií s nimi necítia príjemne. Na zakrývanie iba nevyhnutných častí tela sú tu kúpaliská alebo pláže, kde môžu spokojne predvádzať svoje (vyrysované) bruchá. Ale medzi ľudí by predsa len mohli voliť o čosi slušnejší outfit.
Ak sa budeme držať týchto pár zásad pri výbere svojho oblečenia, zlepšíme si svoj imidž a celkovo budeme pôsobiť elegantne a nenútene. Isto to oceníte nie len vy, ale aj vaše okolie.