Opakom lásky je ľahostajnosť

Francúzska filozofka Simone Weil o pozornosti povedala, že ide o najčistejšiu a najvyššiu formu veľkorysosti. Túto myšlienku ešte neskôr obohacovala a došla až k tvrdeniu, že pozornosť je hlavným predpokladom lásky a dôvery.
Takže ako je to s láskou. Je pozornosť jej synonymom?

oblečení

Kedy sa môžeme vzájomne podozrievať z pocitov čistej lásky?
Napríklad vtedy, keď sa pristihnete ako kupujete namiesto jednej čokoládovej šišky ešte jednu vanilkovú naviac. Alebo v deň, ktorý zrušíte tajnú rezerváciu v drahej reštaurácii a zvolíte namiesto prekvapenia radšej domáce rande v podobe večera pri filme s horúcou čokoládou, pretože si ráno v kúpeľni nepustili hudbu a vy viete, že toto majú vo zvyku len pri nechuti sociálnej interakcie v spoločnosti.

Ako to všetko o svojich polovičkách viete?
No predsa preto, lebo ich so zdravým záujmom sledujete, staráte sa a naozaj si ich vážite. Je prvoradé si ale uvážiť, či si s danou osobou viete predstaviť budúcnosť a odpovedať si na pár otázok. Budú niektoré ich vlastnosti neskôr viac na príťaž, máte rovnaké ideály a vízie do budúcna, a čo zvieratá, veď povedzte, mysleli by ste na to, akého psa si spoločne kúpiť úplne s hocikým? Tieto veci vám nemôžu byť ľahostajné v prípade, že ste v tom už skutočne hlboko a beznádejne po uši.
Teda keď vezmeme toto tvrdenie, že ľahostajnosť stojí na strane proti láske, ako pravdivé, dostaneme sa aj k otázke, prečo opakom lásky nie je nenávisť. Nenávisť nemôže byť opakom lásky, keď si stojíme za názorom, že láska znamená pozornosť, pretože nenávisť je istou formou práve záujmu a niekedy až posadnutosti, akurát, že v tom nepeknom smere.

svety

Čo je teda „láska“ bez starosti?
Viete ako a kde nasmerovať bozky aby boli celí bez seba ale netušíte ako, a či vôbec pijú kávu? Či majú strach z výšok?
Takéto „ľúbenie“ je väčšinou iba prezlečený chtíč a náklonnosť, ktoré sa hlavne u mladých často zamieňajú práve s láskou. Takéto pocity nie sú samozrejme zlé, sú naopak dôležitou súčasťou romantického vzťahu, ale je dôležité pochopiť, či spolu s nimi ide aj o lásku ako takú, aby sme potom zbytočne neklamali seba samých.