Pes pre alergika?

O genetike v dnešnej dobe vieme veľa. Človek je zároveň tvor zvedavý… Práve takýmto spôsobom vznikli plemená, ktoré sú vhodné pre alergikov. Je to možné vďaka odlišnej štruktúre ich srsti, ktorá pripomína ľudský vlas. Tieto plemená nepĺznu a tak nedráždia sliznicu alergika.pudl.jpg

Yorkshire terrier

Kto by nepoznal malého teriéra s milou mašličkou na hlave? Toto plemeno sa vyskytuje v našich končinách úplne bežne. Je preňho charakteristický živý temperament, no zároveň je to psík, ktorý bude s vami rád doma praktizovať gaučing. Nie je náročný na výchovu. Čo sa týka úpravy srsti, bude vyhovovať ľuďom, ktorí sa radi hrajú na „psieho kaderníka“. Ak vás česanie a kúpanie nebaví, odporúčame srsť skrátiť na pár cm. V takomto stave ju stačí čas od času prečesať.

Pudel

Pudle sa dnes chovajú v troch veľkostných rázoch a nespočetných farebných variantách. Sú to inteligentné šikovné psy vhodnejšie skôr pre aktívnych majiteľov. Je to parťák do nepohody i na gauč, vhodný do bytu a jednoduchý na výchovu. Jeho srsť nepotrebuje žiadnu starostlivosť ak nepočítame umývanie labiek keď je vonku blato.yorkshire.jpg

Americký bezsrstý teriér

Ideálne riešenie pre všetkých alergikov! Pes bez srsti. Jeho koža nepotrebuje veľkú starostlivosť, stačí ho čas od času okúpať a v lete natrieť krémom s ochranným faktorom. Ide o psíka pod kolená s príjemným temperamentom, hlavne mladší jedinci môžu byť temperamentnejší. Je ideálny pre rodiny s deťmi.
Ak chcete mať záruku, že váš pes je naozaj plemeno, ktoré plánujete, vyberte si šteňa s preukazom pôvodu. Vďaka doložitelným predkom máte záruku, že šteniatko bude vyzerať tak ako má (tj. srsť bude pripomínať vlas a nie klasický chlp). Pri kúpe psa bez preukazu pôvodu je minimálne 80% šanca, že ide o kríženca (v predkoch môže mať iné plemeno, než za aké je vydávaný – môže zdediť klasické chlpy).