Práca hrou

Mnohí z vás určite poznajú program PowerPoint. Ak poviem, že sme sa už všetci s ním aspoň raz stretli a mali možnosť v ňom vytvoriť prezentáciu, určite so mnou budete súhlasiť. Veď kto by v tomto storočí, kedy vymoženosti modernej techniky vládnu svetom, nemal tú česť s ním pracovať.
Využíva sa pre potreby školy, pre osobné potreby a najmä pre potreby firiem, podnikateľov, no proste pre potreby práce. Možno sa na prvý pohľad zdá, že je to naozaj veľmi jednoduché, avšak viete ako pripraviť prezentáciu tak aby zaujala a bola strhujúca? Na túto otázku musíte nájsť odpoveď len a len vy.
Tento článok vám ponúkne 6 tipov, ako má prezentácia úspešného manažéra vyzerať.

marketing.jpg

  1. Vyhýbajte sa preplneniu snímky

Najväčšou chybou každej prezentácie je strašne veľa informácií na jednom snímku. Používajte obrázky. Najvhodnejšou formou je, ak ich budete dávať na samostatné snímky, lepšie upútajú.

  1. Robte čo najviac tabuliek a grafov

Často sa stáva, že v prezentácii je veľké množstvo čísel a diváci sa nevedia orientovať v tzv. neprehľadnej spleti čísel. Väčší zmysel im rozhodne dá, ak na vyjadrenie použijete tabuľky a grafy.

  1. Nesnažte sa byť príliš kreatívni

Riaďte sa heslom „ v jednoduchosti je krása“. Jednotlivé zvuky a animácie môžu vplývať veľmi rušivo.

  1. Reklamujte váš biznis

Prezentácia vašej firmy slúži hlavne na to, aby ste prezentovali váš biznis. Komukoľvek prezentujete vašu spoločnosť alebo produkt, je veľmi dôležité aby sa im vryl hlboko do pamäti.

  1. Obmedzte dĺžku vašej prezentácie

Čím kratšia tým lepšia. Snažte sa ju dostať pod 20 minút. Pamätajte, ide vám o to, aby ste so svojou prezentáciou zožali úspech, nie sa v nej stratili.

grafy.jpg

  1. Trénuj. Trénuj. Trénuj.

Je pravdou, že v dnešnej dobe, sa málokedy stane, že firma nemá svoju vlastnú webovú stránku. Ak nie si na internete, „ako keby si ani nežil“. Možno sa vám na prvý pohľad zdá, že vytvorenie webovej stránky je naozaj zložité a ťažké, ale dnes už existujú rôzne katalógy, ktoré vám to dokážu uľahčiť, prípadne existujú aj firmy, ktoré vám vašu vlastnú webovú stránku vytvoria.
Aká by mala byť vaša stránka? Prehľadná, dostupná, aktuálna, mala by mať pútavý dizajn, zároveň by mala byť jednoduchá.
Tak len hurá do toho.