Skúste to s led pásikmi a s technológiou LED!

Nielen konkrétne miestnosti interiéru ako napr. kuchyňa, izba, predsieň a kúpeľňa tvoria funkčnú domácnosť a uvítajú kvalitné osvetlenie. Sú to aj určité objekty ako skrine, schody, postele, či napríklad televízna obrazovka, čo istotne uvítajú zaujímavé podsvietenie, ktoré im prinesú led pásky.

Mimochodom takéto pásiky sa využívajú takisto ako moderné a veľmi praktické osvetlenie kuchynskej linky. V skutočnosti s nimi rovnako osvietite každý pracovný priestor a nemusíme ich využiť len z estetického hľadiska, ale tiež z hľadiska bežných funkčných vecí. Nasvietené schodisko, ale aj poličky, televízna obrazovka, zrkadlo v kúpeľni, vaňa,… tých spôsobov funkčného použitia pásikov v interiéroch je naozaj veľa. Väčšinou kombinujú spomenutú estetickú, resp. dekoračnú stránku spoločne s reálnym a oceniteľným využitím.

  • Je ale vhodné robiť rozdiel medzi ich dekoračným či iným účelom a podľa toho vybrať farbu svetla.

farebné diódy

K dekorácii sú napríklad najlepšie RGB alebo farebné varianty a k bežnému použitiu skôr pásiky, ktorých diódy vyžarujú klasické biele svetlo. V oboch prípadoch ale vravíme o technológii Light Emitting Diode, čo za zdroj svetla používa úsporné diódy. Tie následne môžu žiariť farbou, ktorú si vyberiete z dostupnej ponuky.

  • Chod diód je veľmi úsporný k elektrickej energii a má dlhú životnosť.

žiarovka, zelená

Pásik s prívlastkom LED je vlastne jedným segmentom z kategórie súčasného led osvetlenia, ktoré vytlačilo z trhu klasické žiarovky. Tie hlavné vlastnosti už vlastne boli spomenuté, diódy predstavujú úspornejšiu formu osvetlenia a odhaduje sa, že taká LED žiarovka prináša oproti tej starej až o 90 % efektívnejšie úsporné vlastnosti. Diódy v led žiarovkách sú takisto zodpovedné za vyššiu životnosť, ktorá sa odhaduje asi na 50 000 hodín žiarenia. Takisto je možné dokonale prispôsobovať ich intenzitu žiarenia.