5 dôvodov, prečo ísť do Paríža

Ak je na zemi miesto, ktoré sa nedá len tak opísať slovami, je to jednoznačne práve on. Mesto, ktoré má toľko prívlastkov, že sa ani nedajú vymenovať. Je pretkané históriou, pamiatkami, umením, módou, štýlom a všetkým, čo by ste len chceli vo veľkomeste nájsť. Možno odporcovia komerčných miest nebudú súhlasiť, no mať predsudky ešte predtým, ako navštívite Paríž je viac než detinské. A prečo by ste ho mali navštíviť?
rozkvetlá růže
1. Louvre
Domov Mony Lisy, pri ktorom síce stretnete neskutočné množstvo Japoncov so selfie tyčmi, no aj tak to určite stojí za to. Je úžasná a ostražito strážená. No to nie je jediné, čo sa oplatí v múzeu vidieť. Neuveriteľné diela v nezvyčajných priestoroch preslávenej obrátenej pyramídy vás určite chytia za srdce svojou majestátnosťou. Vyhraďte si naň ale dostatok času.

2. Katedrála Notre-Dame
Najznámejšia katedrála zo Zvonára u Matky Božej v Paríži je pozoruhodnou stavbou, v ktorej neustále prebiehajú omše. Nezabudnite si poriadne poprezerať chrliče a určite položte nohu na mincu pred katedrálou. To totižto znamená, že sa do Paríža ešte raz vrátite.
krásy Nottre Dam
3. Eifellova veža
V minulosti veľa ráz zatracovaná a označovaná za oštaru Paríža, v súčasnej dobe jedna z najnavštevovanejších pamiatok. Z vrcholu je uvidíte celé mesto ako na dlani, aj keď cesta výťahom je pre mnohých ľudí veľmi nepríjemná.

4. Invalidovňa
Okrem populárnej Napoleonovej hrobky tam nájdete aj múzeum prvej a druhej svetovej vojny. Zbrane, uniformy, fotografie a aj množstvo videozáznamov, ktoré človeku o trochu viac priblížia aj tieto ťažké časy počas bojov.
neopakovatelná architektura
5. Atmosféra
Predchádzajúce dôvody boli pre niekoho možno len obyčajné pamiatky, ktoré už strácajú svoj význam. No na tomto meste je niečo ešte viac ako iba história a pamiatky. Jeho atmosféra prevalcuje takmer každého aj toho najnajmrzenejšieho človeka. Hudba, jedlo, ľudia. Všetko je tam iné a doslova to vonia tak, ako môže voňať len Paríž.