Problém? Riešenie!

Niekedy tieto problémy vyzerajú a pôsobia ako neriešiteľné, no niekedy sa jedná len o niekoľko minútovú záležitosť opravy. Ako sa vraví- Na každý problém je aj riešenie. Možno na tom niečo je, aspoň v tomto článku sa budem snažiť k tomu pristupovať, ako vraví táto stará a jednoduchá múdrosť. Dúfam, že do niektorých problémov ale hlavne riešení, sa trafím a poskytnem vám následne užitočnú radu.
Možné problémy a riešenia

nápověda

•        Chcem si pozrieť video súbor, ktorý je v menej používanom formáte, no ak ho chcem spustiť, prehrávače mi ho nechcú otvoriť, alebo video seká a je skoro nepozerateľné.

V tomto prípade je treba pozrieť sa na internete po nejakom prehrávači, ktorý daný formát podporuje a má s ním kompatibilitu. Napríklad softvér VLC Player prehráva a podporuje všetky formátmi, aj súbor srt, čiže titulky. S týmto programom by ste nemali mať problém.

otázly

•        Mám na pevnom disku v počítaču veľa filmov, ktoré by som chcel pozerať cez môj HD televízor
Na toto je jednoduché riešenie. Pozrime sa, či má náš počítač a TV prípojku označenú HDMI. Ak majú oboje zariadenia tento vstup, zoženieme si HDMI kábel za cca 10- 15 eúr a zariadenia prepojíme. Následne máme obrazom nášho počítača zobrazený na našom novom širokouhlom TV.

•        Je možné doma, pomocou počítača vyvolať fotku v kvalite, v akej ju vydávajú obchody?
Je to možné, pokiaľ používame náplň a tlačiareň, aké používa daný obchod. Pokiaľ vlastníme ešte kvalitnejšie prístroje, mali by sme byť dôslední pri úprave fotky a kvalita by mala byť na oka rovnaká, ako originál z obchodu.

chyba

•        Chcem nainštalovať iný operačný systém
No jednoduché by bolo použiť emulátor Virtualbox. Váš terajší operačný systém by zostal, len pomocou Virtualboxu by sme mohli hocikedy spustiť ten iný. Avšak jedná sa len o emulátor, tak musíme rátať, že to nebude 100 %. Ak chceme preinštalovať systém reálne, musíme DVD alebo USB s operačným systémom spustiť pomocou bootovania a DVD, či USB musí obsahovať bootovateľné súbory.