Ako ušetriť

Každý z nás musí za niečo platiť. Je to kolobeh ktorému sa jednoducho nevyhneme. Jednoduchú platí , zaplatiť musíme či sa nám to páči alebo nie. V tomto prípade systém neobídeme. Ale môžeme ušetriť. Pozitívne na tom je že sa dá na všetko pekne ušetriť a keď si to potom zrátate , tak po všetkých zapálených výdavkoch nám .ešte ostatné veľa peňazí.

šetření
 

Povedzme že idete nakupovať do obchodu. Chcete urobiť väčší nákup , no pri zaplatení zistíte  že ste minuli viac peňazí. Ak chcete ušetriť peniaze , nekupujte drahé produkty. Ten istý produkt môže byť v inom obchode o niečo lacnejšie prípadne môže byť na neho práve zľava. Prípadne ak máte stravné lístky môžete zaplatiť nimi. Nie len že ušetríte veľké množstvo peňazí , ale urobíte aj väčší nákup. Pozor stravných lístkami sa dajú nakúpiť len potraviny. Cigarety , alkohol či drogériu zaplatíte zvlášť peniazmi.
 
Ďalšia možnosť ako ušetriť peniaze je že ak platíte napríklad za  elektrinu , plyn  či  iné musíte  zaplatiť aj za šek. Platí sa okolo 4 eura . Ak chcete ušetriť za túto platbu môžete platiť energie cez účet. Budú vás to oveľa lacnejšie a zaplatíte len to čo máte na šeku a žiadne iné poplatky.
 

peněženka
 

Ušetriť sa dá takmer pri všetkom . Napríklad aj pri palivách do auta. V dnešnej dobe benzínové pumpy ponúkajú vernostné karty na ktorých zbierate body ktoré môžete vymeniť za určité množstvo paliva. Čím viac bodov tým lepšie pre Vás. Ušetriť sa dá aj pri nakupovaní cez e-shopy. V e-shopoch máte rôzne produkty či tovaru ktoré nájdete lacnejšie ako klasických kamenných obchodoch. Jediné za čo musíte trochu viac zaplatiť je samotné doručenie kuriérom. Ak si však dáte odoslať vás tovar poštou   budete však dlho na neho čakať ale vide  Vás to lacnejšie ako pri kuriérovi. Je veľa spôsobu ako ušetriť peniaze. Je len na vás aký spôsob použijete. Ak chcete ušetriť peniaze si odkladať má svoje ani začnite už teraz.