Google a Facebook budú platiť vyššie dane

Tie najväčšie a v podstate najbohatšie firmy a spoločnosti nie sú zväčša bohaté a úspešné len tak náhodou. Ich vlastníkom to totiž myslí! Myslí im to na toľko, že aj napriek svojmu obrovskému finančnému zisku a sa im darí unikať väčším poplatkom za dane. Až doteraz!

kalkulačka

Konkrétne sa to týka veľkých internetových gigantov, ktorých podľa mena určite poznáte. Google a Facebook. Sprísniť ich zodpovednosť za platbu DPH chce už aj Slovensko.Po analýze sa už i v našej krajine totiž prišlo na to, že napríklad tieto dve bohaté firmy zarábajú vďaka našim obyvateľom niekoľko státisícov Euro. Avšak čo sa týka platenia daní nášmu štátu, tam o takej vysokej čiastke nevravíme ani náhodou. Je vraj veľmi malá v porovnaní s tým, koľko si vďaka slovenským užívateľom tieto firmy zarobia.

google

Analýza ukázala, že napríklad taký Google zarobí vďaka Slovensku vyše 1,2 milióna Euro. A dane nášmu štátu odvádza vo výške „len“ takmer 47 000 Euro.
Ako samozrejme môžeme byť vďační aj za takúto čiastku, nie je to tak úboho málo, no v pomere z ich zárobkom na našej krajine to je takmer nič. Túto nespokojnosť však nešírim ja, je to postoj nášho štátu voči takýmto firmám ako napríklad Google. Slovensko z nich môže vyťažiť viac. Toho názoru sú naši odborníci v politike a ich analýza.

euro

Riešenie však zrejme neprinesie Slovensko, pridáme sa k ostatným krajinám, ktoré na tento fakt poukazú a hádam to vyriešime spoločne, aby mala z toho úžitok i naša krajina. Túto problematiku tak budeme riešiť spoločne s krajinami ako Nemecko, Taliansko, Francúzsko a Španielsko.

Títo internetoví giganti ako Google či Facebook zatiaľ nejako vážnejšie o sťažnostiach nášho štátu nepočujú, avšak preto sa chceme pridať k ostatným, vyššie zmieneným krajinám, aby bol návrh a určité riešenie viditeľnejšie, tým pádom aj možnejšie. Náš štát by vraj mohol byť potom výrazne bohatší.