Prečo nechceme mať deti?

Mnohé ženy v dnešnej dobe premýšľajú nad tým či vôbec chcú mať deti. Je to skutočne veľmi zvláštne. Deti by mali byť predsa pre ženu poslaním, no nie? Aspoň tak to vidí väčšina ľudí okolo nás. No v poslednej dobe čoraz viac žien nad deťmi absolútne ani len nepremýšľa. Prečo to tak vlastne je? Ťažko povedať. No väčšina sa teraz jednoducho hneď po škole sústredí na kariéru a absolútne si neuvedomuje, že život im takto preteká pomedzi prsty. Jednoducho to nevidia. Nejakým spôsobom ich to ani netrápi. Až si zrazu uvedomia, že majú skoro štyridsať a že mať dieťa je rizikom nielen pre to malé, ale aj pre ňu. Preto potom radšej zostane celý život sama.

miminko

Už dávno nežijeme v časoch, kedy bolo rodenie detí niečím prirodzeným a niečím, čo bolo od osemnástky jednoducho samozrejmosťou. Teraz sa na dvadsaťročnú mamičku ženy skôr pozerajú ľútostivo, pretože sa im „asi niečo nepodarilo“. Všetky deti, ktoré sú splodené v dvadsiatich rokoch sa preto berú skôr ako náhody, nie ako plánované potomstvo. Aj keď sa väčšina žien cíti v dvadsiatich veľmi mlado na to, aby malo deti, má to svoje výhody. Mamičky, ktoré rodili skoro, si to len pochvaľujú. Majú so svojimi deťmi perfektný vzťah.

holčička

Majú nervy na to, aby sa o ne starali poriadne, no zároveň všetko berú s akousi ľahkosťou a neanalyzujú každý jeden pohyb, ktorý ich dieťa spraví. Je to jednoducho niečo perfektné. Pretože keď je vaše dieťa už dosť veľké, vy máte ešte stále málo rokov. Takže buď začnete plánovať ďalšie dieťatko, alebo sa jednoducho môžete začať sústrediť na seba a na svoju kariéru. Dieťa je možno finančne náročnou záležitosťou, no pravdou je, že je to obrovská radosť. A nezáleží na tom či príde v dvadsiatich, alebo v tridsiatich rokoch. Urobí vo vašom živote neskutočné veci. A vy také isté urobíte v tom jeho. Nebojte sa. Uvidíte, že to všetko pôjde samo.