Prasiatka nevymreli

Už od mala nám rodičia vštepovali ako hospodáriť s peniazmi a odkladať si na horšie časy, či na niečo čo veľmi chcete. No niekedy sa veľmi ťažko sporia peniaze, keďže bežné výdavky sú stále vyššie a vyššie. Je množstvo spôsobov ako sa trošku uskromniť a ušetriť pár eur, v prvom rade šetrite peniaze za elektrickú energiu, vodu a kúrenie. Nikdy ničím neplytvajte. Vypínajte elektronické spotrebiče, svetlá a všetko čo práve nepoužívate. Taktiež to nepreháňajte s teplotou v domácnosti a radšej sa viac oblečte, ako by ste mali viac platiť za elektrickú energiu. Taktiež šetrite za vodu, preferujte sprchu pred plnou vaňou, ušetríte tak niekoľko eur každý mesiac.

prasátko

Ďalej chodievajte pešo, využívajte bicykel alebo využívajte mestskú hromadnú dopravu s cieľom ušetriť peniaze za benzín či naftu. Benzín je stále drahšou komoditou, ktorá vám vždy ukrojí podstatný kus z výplaty.

prase

Keďže sú v móde retro veci, tak sa opäť využívajú tie roztomilé ružové prasiatka, do ktorých sa vkladajú peniaze cez úzky otvor a jedinou možnosťou ako ich vybrať je dané prasiatko rozbiť. Musíte si určiť pravidlá ako budete šetriť. Koľko peňazí a ako často ich tam budete vkladať.

Vždy ak nájdete v svojej kabelke alebo niekde inde pohodené drobné mince, dajte ich do prasiatka, takto sa tam môže nakopiť slušná sumička. Inak si môžete určiť, že tam každý deň alebo každý druhý vložíte nejaké to euro, nie len drobné mince, aby vaša suma bola čo najvyššia a mohli ste si tak dopriať niečo po čom dlhšie túžite.

pokladnička

Najlepšie je dohodnúť sa aj s deťmi na pravidlách v domácnosti. Vždy keď povedia niečo neslušné, alebo zanadávajú, musia hodiť do prasiatka euro. Taktiež to môže platiť aj v prípade keď si nesplnia svoje povinnosti a napríklad nevynesú smetie či nepovysávajú. No po mesiaci alebo po dvoch, keď budete vyberať peniaze z prasiatka, nevezmite ich všetky len pre seba na nejakú vec, keď vám so šetrením pomohli aj deti, tak vymyslíte spoločný program pre všetkých. Určite všetci oceníte rodinný výlet za ušetrené peniaze.