Drevo je prírodný materiál, ale hliník má dlhšiu životnosť

Vývoj v technológiách a výrobných procesoch moderných materiálov sa každým dňom posúva o niečo ďalej, čo sme včera vnímali ako novinku, dnes už neplatí. Vedci a vývojári prinášajú na trh stále novšie a prepracovanejšie návrhy ako zlepšiť vlastnosti už používaných materiálov alebo sa im podarí predstaviť aj nejaké novinky. Hliník je materiál, ktorý poznáme a využívame už nejaký ten rôčik a stal sa súčasťou našich domovov, kancelárií, administratívnych budov či nákupných centier.

interiér, okná, sklá

Okná sú očami každej budovy, pomáhajú dostať do interiéru svetlo a po ich otvorení aj čerstvý vzduch. Vetranie je nutnosť, hoci dnes už existujú aj okná s možnosťou mikroventilácie, no klasické otváranie asi nikdy nezanikne. Hliník je výborná voľba ak hovoríme o kvalitných oknách. Rámy z hliníka majú nekonečné množstvo dizajnového prevedenia, tento materiál umožňuje vyrábať hlinikove okna Lmmont.sk okná ľubovoľných rozmerov, atypické, s jednoduchým zasklením, ale aj s izolačným trojsklom a podobne. Sú vhodné do interiérov, ale aj do exteriérov, ide o systémy, ktorých variabilita nemá medze, sú odolné proti vlámaniu, sú dymotesné a protipožiarne, spĺňajú požiadavky na limity tepelnej izolácie a tiež prispôsobenie sa danému dizajnu.

Na svete sú známe dve spoločnosti, ktoré sa venujú výrobe a realizácii hliníkových okien, dverí, stien a fasád, ALUPROF a SCHUCO. Ich produkty sú už súčasťou mnohých stavieb na svete, ale aj na Slovensku. Spĺňajú totiž najvyššie nároky a posledné trendy v riešení exteriéru a interiéru. Spoločnosť ALUPROF navyše ponúka systém MB-104 Passive, vhodný na pasívnu výstavbu, pretože spĺňa prísne kritériá, ktoré sú stanovené pre ich osadenie. Systém má certifikát z Inštitútu pasívnych domov PHI Darmstadt.

otvorené okno

Druhou spoločnosťou na trhu je SCHUCO, aj tá patrí k popredným výrobcom hliníkových okien, dverí, stien alebo fasád, ale venuje sa aj výrobe prvkov z plastu a ocele. Aj ich výrobky si našli v stavbách vo svete svoje miesto a vynikajú svojim dizajnom, komfortom, energetickou úspornosťou a tiež bezpečnosťou.